Bugun...



460 Bin Kişi Sandığa Gidecek

31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimler öncesi partilerde seçim çalışmaları son sürat devam ederken il genelinde kaç kişinin oy kullanacağı sorusu netlik kazandı. İl Seçim Kurulu´ndan edinilen bilgilere göre 2018 yılında nüfusu 646 bin 608 kişi olan Sivas´ta 31 Mart seçimlerinde 460 bin 489 kişi sandığa gidecek.

facebook-paylas
Tarih: 11-03-2019 09:49

460 Bin Kişi Sandığa Gidecek

31 Mart seçimlerine 23 gün kala çalışmalarına hız veren partiler ev toplantıları, sivil toplum kuruluşu ziyaretleri ve halk buluşmaları ile projelerini seçmene anlatarak destek istiyor.

HANGİ İLÇEDE KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK?

Sivas´ta ilçeler bazında oy kullanacak seçmen sayısı şu şekilde açıklandı: Merkez 250 bin 77, Akıncılar 4 bin 667, Altınyayla 6 bin 575,  Divriği 14 bin 102, Doğanşar 2 bin 963,  Gemerek 19 bin 206,  Gölova 3 bin 540,  Gürün 14 bin 472,  Hafik 8 bin 570,  İmranlı 8 bin 259,  Kangal 17 bin 121, Koyulhisar 11 bin 799,  Suşehri 18 bin 991,  Şarkışla 28 bin 807,  Ulaş 7 bin 249,  Yıldızeli 25 bin 405,  Zara 18 bin 686.

KESİN LİSTELER İLAN EDİLDİ

Diğer yandan 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı. İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Kesinleşen listelere göre Sivas´ta siyasi partilerin belediye başkan adayları şu şekilde:

AK Parti: Sivas merkez (Hilmi Bilgin), Akıncılar (Hasan Şen), Altınyayla (Sinan Akbulut), Divriği (Halit Yazıcı), Doğanşar (Şerif Yürük), Gemerek (Remzi Kılıçdağı), Gölova (Osman Demirbağ), Gürün (Feyzullah Arslan), Hafik (Mitat İlhan), İmranlı (Murat Sevindik), Kangal (Mehmet Öztürk), Koyulhisar (İlhan Eren), Suşehri (Fazlı Yüksel), Şarkışla (Ahmet Turgay Oğuz), Ulaş (Cemalettin Karacalar),  Yıldızeli (Mehmet Sabit Karakaş), Zara (Sayıt Ahmet Pala).

Cumhuriyet Halk Partisi: Sivas merkez (Ali Akyıldız-Millet İttifakı), Akıncılar (Necati Us-Millet İttifakı), Altınyayla (Nurettin Çiftçi-Millet İttifakı), Divriği (Hakan Gök-Millet İttifakı), İmranlı (Murat Açıl-Millet İttifakı), Kangal (Gökhan Emen-Millet İttifakı), Şarkışla (Ayfer Temel-Millet İttifakı), Ulaş (Murat Sulakçı-Millet İttifakı), Yıldızeli (Bülent Yücel-Millet İttifakı), Zara (Kudsi Cantürk-Millet İttifakı).

Milliyetçi Hareket Partisi: Sivas merkez (Memet Er), Akıncılar (Murat Sevinç), Altınyayla  (Nazım Subaşı), Doğanşar (Halil Balık), Gemerek (Yurt Koç), Gölova (Halil Önge), Gürün  (Nami Çiftçi), Hafik (Selahattin Çuhadaroğlu), İmranlı  (Necmi Vural), Kangal (Eren Derviş Akpınar), Koyulhisar (Osman Epsileli), Suşehri (Candan Ersoy), Şarkışla (Cemil Çelik), Ulaş (Turan İlbey), Yıldızeli  (Ozan Ercan), Zara (Fatih Çelik).

İYİ Parti: Doğanşar (Serdar Gülaçtı-Millet İttifakı), Gemerek (Recep Gariper-Millet İttifakı), Suşehri (Ali Tercanlıoğlu-Millet İttifakı), Şarkışla (Turgay Şahin).

Saadet Partisi: Sivas merkez (Melih Seçilmiş), Akıncılar (Mehmet Koçak), Altınyayla (Kazım Duman), Divriği (Adem Kartal), Doğanşar (Sefa Bekir Uluçak), Gemerek (İsmail Yeşildağ), Gölova (Hüseyin Yaman), Gürün (Hüseyin Bal), Hafik (Veysel Tekneci), İmranlı (Talat Özer), Kangal (Mehmet Eligüzel), Koyulhisar (Ahmet Oruç), Suşehri (Halim Uzun), Şarkışla (Ömer Faruk Koç),  Ulaş (Adem Işık), Yıldızeli (Ömer Alma), Zara (Mustafa Doğan).

Bağımsız Türkiye Partisi: Sivas merkez (Yunus Çınar), Akıncılar (Zehra Aytak), Altınyayla (Abdülsamed Çınar), Divriği (Saliha Nur Tanış), Doğanşar (Hatice Kübra Kılınç), Gemerek (Seyfullah Polat), Gölova (Sedanur Kılıç), Gürün (Sevgi İpek), Hafik (Yalçın Boyraz), İmranlı (Fatih Yusuf Sarıca), Kangal (Ayşenur Yılmaz), Koyulhisar (Gülşah Aslan), Suşehri (Yusuf Çınar), Şarkışla (Gülsün Çınar), Ulaş (Gülbahar İzgi), Yıldızeli (Adem Genç), Zara (Hacı Ada).

Büyük Birlik Partisi: Sivas merkez (Doğan Ürgüp), Doğanşar (Kuddusi Serin), Gemerek (Mustafa Demir), Kangal (Ahmet Kürşad Apaydın), Suşehri (Ayhan Özer),  Şarkışla (Mahir Arı), Ulaş (Kadir Aydın), Yıldızeli (Bahattin Aydın).

Türkiye Komünist Partisi: Sivas merkez (Cem Taylan Erden).

Vatan Partisi: Sivas merkez (Cumhur Akbulut ).

Demokratik Parti: Sivas merkez (Recep Bozdağ).

Bağımsız: Akıncılar (Ahmet Aydın), Divriği (Adalet İnce), Doğanşar (Emin Karaman), Gemerek (Hakan Güneş), Gölova (Mustafa Şengül), Yıldızeli (Ahmet Arkaz). (Haber : M. Nedim Bozkurt)

 




Bu haber 16 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 26 17 2 7 41 13 58 +28
2 Galatasaray 26 15 4 7 55 27 52 +28
3 Beşiktaş 26 13 5 8 51 34 47 +17
4 Trabzonspor 26 12 7 7 45 36 43 +9
5 Yeni Malatyaspor 26 10 9 7 37 33 37 +4
6 Atiker Konyaspor 26 8 7 11 32 30 35 +2
7 Antalyaspor 26 10 11 5 29 41 35 -12
8 Çaykur Rizespor 26 8 8 10 37 33 34 +4
9 Sivasspor 26 9 10 7 38 39 34 -1
10 Kasımpaşa 26 10 12 4 44 48 34 -4
11 Alanyaspor 26 10 12 4 28 33 34 -5
12 Kayserispor 26 8 9 9 24 34 33 -10
13 Fenerbahçe 26 7 9 10 32 37 31 -5
14 MKE Ankaragücü 26 9 13 4 27 41 31 -14
15 Bursaspor 26 5 8 13 24 31 28 -7
16 Göztepe 26 8 15 3 26 34 27 -8
17 BB Erzurumspor 26 4 12 10 26 35 22 -9
18 Akhisarspor 26 5 15 6 27 44 21 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 12 9 2 1 22 7 28
2 Ümraniyespor 14 9 4 1 22 12 28
3 Denizlispor 13 8 2 3 24 9 27
4 Altınordu 13 7 2 4 24 9 25
5 Hatayspor 13 6 2 5 20 8 23
6 Balıkesirspor Baltok 12 7 3 2 16 11 23
7 Adana Demirspor 13 6 3 4 21 11 22
8 Osmanlıspor FK 14 7 6 1 17 14 22
9 Gazişehir Gaziantep FK 13 6 4 3 19 10 21
10 Eskişehirspor 14 5 3 6 17 17 21
11 Boluspor 13 5 4 4 16 12 19
12 Altay 13 5 5 3 16 12 18
13 İstanbulspor 12 5 4 3 19 20 18
14 Giresunspor 13 4 6 3 15 17 15
15 Adanaspor 13 3 5 5 16 15 14
16 Afjet Afyonspor 13 3 6 4 16 23 13
17 Elazığspor 13 2 8 3 13 21 9
18 Kardemir Karabükspor 13 0 11 2 6 32 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 13 10 1 2 33 10 32
2 Fatih Karagümrük 14 10 2 2 27 12 32
3 Tuzlaspor 14 10 3 1 33 9 31
4 Menemen Belediyespor 14 9 1 4 30 15 31
5 Sivas Belediyespor 14 7 3 4 23 17 25
6 Bandırmaspor 13 7 4 2 18 12 23
7 Şanlıurfaspor 13 6 3 4 18 12 22
8 Kahramanmaraşspor 14 6 5 3 15 15 21
9 Etimesgut Belediyespor 13 5 3 5 16 13 20
10 Kırklarelispor 14 5 4 5 17 15 20
11 Tarsus İdman Yurdu 13 5 4 4 22 23 19
12 Pendikspor 13 4 3 6 18 16 18
13 Bak Spor 13 4 3 6 15 17 18
14 Zonguldak Kömürspor 13 4 4 5 11 12 17
15 Fethiyespor 14 3 4 7 11 15 16
16 Tokatspor 14 4 8 2 13 17 14
17 Konya Anadolu Selçukspor 13 2 5 6 18 28 12
18 Darıca Gençlerbirliği 14 3 8 3 12 24 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 13 9 0 4 27 11 31
2 Nevşehir Belediyespor 13 7 1 5 28 13 26
3 Tire 1922 13 6 0 7 18 8 25
4 Hekimoğlu Trabzon 12 7 1 4 15 7 25
5 Şile Yıldızspor 12 7 3 2 30 16 23
6 Karaköprü Belediyespor 13 7 4 2 23 14 23
7 Ergene Velimeşe 13 6 4 3 18 12 21
8 Silivrispor 13 5 4 4 14 9 19
9 Artvin Hopaspor 13 4 2 7 11 7 19
10 Kozan Belediyespor 13 4 2 7 13 11 19
11 Erzin Belediyespor 13 4 3 6 19 14 18
12 Batman Petrolspor 12 5 4 3 12 14 18
13 Gebzespor 13 4 4 5 14 11 17
14 Büyükçekmece Tepecikspor 13 5 6 2 14 15 17
15 Erbaaspor 12 4 4 4 16 11 16
16 Yomraspor 12 3 2 7 12 11 16
17 Körfez Spor Kulübü 13 1 9 3 8 28 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/04/2019 Trabzonspor vs Antalyaspor
 06/04/2019 Alanyaspor vs Bursaspor
 06/04/2019 Sivasspor vs Kayserispor
 06/04/2019 Galatasaray vs Yeni Malatyaspor
 07/04/2019 Kasımpaşa vs BB Erzurumspor
 07/04/2019 Göztepe vs Akhisarspor
 07/04/2019 MKE Ankaragücü vs Fenerbahçe
 07/04/2019 Medipol Başakşehir vs Atiker Konyaspor
 08/04/2019 Çaykur Rizespor vs Beşiktaş
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/04/2019 Altınordu vs Osmanlıspor FK
 02/04/2019 Kardemir Karabükspor vs Adanaspor
 02/04/2019 Gençlerbirliği vs Boluspor
 02/04/2019 İstanbulspor vs Eskişehirspor
 03/04/2019 Balıkesirspor Baltok vs Giresunspor
 03/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Afjet Afyonspor
 03/04/2019 Hatayspor vs Elazığspor
 03/04/2019 Denizlispor vs Altay
 06/04/2019 Boluspor vs Kardemir Karabükspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/03/2019 Etimesgut Belediyespor vs Tokatspor
 23/03/2019 Manisa BBSK vs Darıca Gençlerbirliği
 24/03/2019 Sivas Belediyespor vs Kahramanmaraşspor
 24/03/2019 Şanlıurfaspor vs Tarsus İdman Yurdu
 24/03/2019 Bak Spor vs Menemen Belediyespor
 24/03/2019 Bandırmaspor vs Anadolu Selçukspor
 24/03/2019 Kırklarelispor vs Tuzlaspor
 24/03/2019 Pendikspor vs Fatih Karagümrük
 24/03/2019 Zonguldak Kömürspor vs Fethiyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/03/2019 Hekimoğlu Trabzon vs Körfez Spor Kulübü
 23/03/2019 Yomraspor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 24/03/2019 Batman Petrolspor vs Erzin Belediyespor
 24/03/2019 Erbaaspor vs Artvin Hopaspor
 24/03/2019 Ergene Velimeşe vs Kozan Belediyespor
 24/03/2019 Gebzespor vs Tire 1922
 24/03/2019 Silivrispor vs Nevşehir Belediyespor
 24/03/2019 Şile Yıldızspor vs Nazilli Belediyespor
 24/03/2019 Batman Petrolspor - Erzin Belediyespor Erzin Belediyespor ligde deplasmandaki son 13 maçında hiç kazanamadı  Batman Petrolspor yenilmez
 23/03/2019 Yomraspor - Büyükçekmece Tepecikspor Yomraspor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Büyükçekmece Tepecikspor yenilmez
GAZETEMİZ

DİVRİĞİ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI