Bugun...



460 Bin Kişi Sandığa Gidecek

31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimler öncesi partilerde seçim çalışmaları son sürat devam ederken il genelinde kaç kişinin oy kullanacağı sorusu netlik kazandı. İl Seçim Kurulu´ndan edinilen bilgilere göre 2018 yılında nüfusu 646 bin 608 kişi olan Sivas´ta 31 Mart seçimlerinde 460 bin 489 kişi sandığa gidecek.

facebook-paylas
Tarih: 11-03-2019 09:49

460 Bin Kişi Sandığa Gidecek

31 Mart seçimlerine 23 gün kala çalışmalarına hız veren partiler ev toplantıları, sivil toplum kuruluşu ziyaretleri ve halk buluşmaları ile projelerini seçmene anlatarak destek istiyor.

HANGİ İLÇEDE KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK?

Sivas´ta ilçeler bazında oy kullanacak seçmen sayısı şu şekilde açıklandı: Merkez 250 bin 77, Akıncılar 4 bin 667, Altınyayla 6 bin 575,  Divriği 14 bin 102, Doğanşar 2 bin 963,  Gemerek 19 bin 206,  Gölova 3 bin 540,  Gürün 14 bin 472,  Hafik 8 bin 570,  İmranlı 8 bin 259,  Kangal 17 bin 121, Koyulhisar 11 bin 799,  Suşehri 18 bin 991,  Şarkışla 28 bin 807,  Ulaş 7 bin 249,  Yıldızeli 25 bin 405,  Zara 18 bin 686.

KESİN LİSTELER İLAN EDİLDİ

Diğer yandan 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı. İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Kesinleşen listelere göre Sivas´ta siyasi partilerin belediye başkan adayları şu şekilde:

AK Parti: Sivas merkez (Hilmi Bilgin), Akıncılar (Hasan Şen), Altınyayla (Sinan Akbulut), Divriği (Halit Yazıcı), Doğanşar (Şerif Yürük), Gemerek (Remzi Kılıçdağı), Gölova (Osman Demirbağ), Gürün (Feyzullah Arslan), Hafik (Mitat İlhan), İmranlı (Murat Sevindik), Kangal (Mehmet Öztürk), Koyulhisar (İlhan Eren), Suşehri (Fazlı Yüksel), Şarkışla (Ahmet Turgay Oğuz), Ulaş (Cemalettin Karacalar),  Yıldızeli (Mehmet Sabit Karakaş), Zara (Sayıt Ahmet Pala).

Cumhuriyet Halk Partisi: Sivas merkez (Ali Akyıldız-Millet İttifakı), Akıncılar (Necati Us-Millet İttifakı), Altınyayla (Nurettin Çiftçi-Millet İttifakı), Divriği (Hakan Gök-Millet İttifakı), İmranlı (Murat Açıl-Millet İttifakı), Kangal (Gökhan Emen-Millet İttifakı), Şarkışla (Ayfer Temel-Millet İttifakı), Ulaş (Murat Sulakçı-Millet İttifakı), Yıldızeli (Bülent Yücel-Millet İttifakı), Zara (Kudsi Cantürk-Millet İttifakı).

Milliyetçi Hareket Partisi: Sivas merkez (Memet Er), Akıncılar (Murat Sevinç), Altınyayla  (Nazım Subaşı), Doğanşar (Halil Balık), Gemerek (Yurt Koç), Gölova (Halil Önge), Gürün  (Nami Çiftçi), Hafik (Selahattin Çuhadaroğlu), İmranlı  (Necmi Vural), Kangal (Eren Derviş Akpınar), Koyulhisar (Osman Epsileli), Suşehri (Candan Ersoy), Şarkışla (Cemil Çelik), Ulaş (Turan İlbey), Yıldızeli  (Ozan Ercan), Zara (Fatih Çelik).

İYİ Parti: Doğanşar (Serdar Gülaçtı-Millet İttifakı), Gemerek (Recep Gariper-Millet İttifakı), Suşehri (Ali Tercanlıoğlu-Millet İttifakı), Şarkışla (Turgay Şahin).

Saadet Partisi: Sivas merkez (Melih Seçilmiş), Akıncılar (Mehmet Koçak), Altınyayla (Kazım Duman), Divriği (Adem Kartal), Doğanşar (Sefa Bekir Uluçak), Gemerek (İsmail Yeşildağ), Gölova (Hüseyin Yaman), Gürün (Hüseyin Bal), Hafik (Veysel Tekneci), İmranlı (Talat Özer), Kangal (Mehmet Eligüzel), Koyulhisar (Ahmet Oruç), Suşehri (Halim Uzun), Şarkışla (Ömer Faruk Koç),  Ulaş (Adem Işık), Yıldızeli (Ömer Alma), Zara (Mustafa Doğan).

Bağımsız Türkiye Partisi: Sivas merkez (Yunus Çınar), Akıncılar (Zehra Aytak), Altınyayla (Abdülsamed Çınar), Divriği (Saliha Nur Tanış), Doğanşar (Hatice Kübra Kılınç), Gemerek (Seyfullah Polat), Gölova (Sedanur Kılıç), Gürün (Sevgi İpek), Hafik (Yalçın Boyraz), İmranlı (Fatih Yusuf Sarıca), Kangal (Ayşenur Yılmaz), Koyulhisar (Gülşah Aslan), Suşehri (Yusuf Çınar), Şarkışla (Gülsün Çınar), Ulaş (Gülbahar İzgi), Yıldızeli (Adem Genç), Zara (Hacı Ada).

Büyük Birlik Partisi: Sivas merkez (Doğan Ürgüp), Doğanşar (Kuddusi Serin), Gemerek (Mustafa Demir), Kangal (Ahmet Kürşad Apaydın), Suşehri (Ayhan Özer),  Şarkışla (Mahir Arı), Ulaş (Kadir Aydın), Yıldızeli (Bahattin Aydın).

Türkiye Komünist Partisi: Sivas merkez (Cem Taylan Erden).

Vatan Partisi: Sivas merkez (Cumhur Akbulut ).

Demokratik Parti: Sivas merkez (Recep Bozdağ).

Bağımsız: Akıncılar (Ahmet Aydın), Divriği (Adalet İnce), Doğanşar (Emin Karaman), Gemerek (Hakan Güneş), Gölova (Mustafa Şengül), Yıldızeli (Ahmet Arkaz). (Haber : M. Nedim Bozkurt)

 




Bu haber 51 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 20 5 9 72 36 69 +36
2 Medipol Başakşehir 34 19 5 10 49 22 67 +27
3 Beşiktaş 34 19 7 8 72 46 65 +26
4 Trabzonspor 34 18 7 9 64 46 63 +18
5 Yeni Malatyaspor 33 13 12 8 46 44 47 +2
6 Antalyaspor 33 13 14 6 38 52 45 -14
7 Alanyaspor 34 12 14 8 37 43 44 -6
8 Atiker Konyaspor 33 9 8 16 40 38 43 +2
9 Fenerbahçe 33 10 10 13 41 43 43 -2
10 Çaykur Rizespor 34 9 11 14 48 50 41 -2
11 Sivasspor 34 10 13 11 49 54 41 -5
12 Kayserispor 33 10 12 11 35 48 41 -13
13 MKE Ankaragücü 33 11 15 7 37 51 40 -14
14 Kasımpaşa 34 11 17 6 53 62 39 -9
15 Göztepe 33 10 18 5 35 41 35 -6
16 Bursaspor 33 6 11 16 26 36 34 -10
17 BB Erzurumspor 33 7 15 11 34 43 32 -9
18 Akhisarspor 33 6 19 8 33 54 26 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 17 10 2 5 30 10 35
2 Gençlerbirliği 17 11 4 2 26 13 35
3 Denizlispor 17 9 2 6 33 12 33
4 Adana Demirspor 17 9 3 5 32 15 32
5 Altınordu 17 9 4 4 30 15 31
6 Ümraniyespor 17 9 5 3 25 17 30
7 Gazişehir Gaziantep FK 17 8 5 4 26 15 28
8 Boluspor 17 8 5 4 25 18 28
9 İstanbulspor 17 8 5 4 27 28 28
10 Balıkesirspor Baltok 17 8 6 3 26 23 27
11 Eskişehirspor 17 7 4 6 23 22 27
12 Altay 17 7 5 5 24 15 26
13 Osmanlıspor FK 17 8 7 2 22 19 26
14 Giresunspor 17 6 8 3 19 22 21
15 Adanaspor 17 3 8 6 21 25 15
16 Afjet Afyonspor 17 3 8 6 19 30 15
17 Elazığspor 17 3 10 4 19 28 13
18 Kardemir Karabükspor 17 0 14 3 7 43 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 26/05/2019 Fenerbahçe vs Antalyaspor
 26/05/2019 Göztepe vs MKE Ankaragücü
 26/05/2019 Kayserispor vs BB Erzurumspor
 26/05/2019 Yeni Malatyaspor vs Bursaspor
 20/05/2019 MKE Ankaragücü 3 - 1 Sivasspor
 20/05/2019 BB Erzurumspor 0 - 1 Fenerbahçe
 19/05/2019 Galatasaray 2 - 1 Medipol Başakşehir
 19/05/2019 Alanyaspor 1 - 1 Çaykur Rizespor
 19/05/2019 Bursaspor 0 - 0 Göztepe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/05/2019 İstanbulspor 2 - 5 Denizlispor
 18/05/2019 Gençlerbirliği 1 - 2 Adana Demirspor
 18/05/2019 Giresunspor 3 - 1 Altınordu
 18/05/2019 Kardemir Karabükspor 1 - 6 Gazişehir Gaziantep FK
 18/05/2019 Adanaspor 1 - 4 Osmanlıspor FK
 17/05/2019 Altay 4 - 0 Elazığspor
 17/05/2019 Boluspor 3 - 2 Eskişehirspor
 17/05/2019 Balıkesirspor Baltok 0 - 3 Hatayspor
 17/05/2019 Afjet Afyonspor 2 - 2 Ümraniyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Anadolu Selçukspor 4 - 3 Menemen Belediyespor
 04/05/2019 Bandırmaspor 2 - 1 Fethiyespor
 04/05/2019 Bak Spor 0 - 0 Kırklarelispor
 04/05/2019 Tarsus İdman Yurdu 3 - 1 Darıca Gençlerbirliği
 04/05/2019 Etimesgut Belediyespor 4 - 0 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2019 Manisa BBSK 2 - 0 Sivas Belediyespor
 04/05/2019 Pendikspor 6 - 3 Kahramanmaraşspor
 04/05/2019 Şanlıurfaspor 1 - 1 Tuzlaspor
 Hük. Fatih Karagümrük 3 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Körfez Spor Kulübü 1 - 4 Nazilli Belediyespor
 04/05/2019 Büyükçekmece Tepecikspor 2 - 1 Kozan Belediyespor
 04/05/2019 Batman Petrolspor 1 - 2 Nevşehir Belediyespor
 04/05/2019 Yomraspor 1 - 3 Tire 1922
 04/05/2019 Erbaaspor 1 - 0 Gebzespor
 04/05/2019 Erzin Belediyespor 2 - 3 Artvin Hopaspor
 04/05/2019 Hekimoğlu Trabzon 1 - 2 Karaköprü Belediyespor
 04/05/2019 Şile Yıldızspor 0 - 3 Silivrispor
GAZETEMİZ

Henüz anket oluşturulmamış.
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI